PTE | ETR | Coospace

Kitüntetések karunk kollégáinak a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából

szerző: | 2014. december 10. 10:17:06

A Pécsi Tudományegyetem 2014. november 6-án tartotta díszdoktoravató ünnepi szenátusi ülését, amelyen a honoris causa doktorok avatására, majd a pedagógus szolgálati emlékérmek, professzor emeritus, egyetemi magántanári, címzetes egyetemi tanári, docensi végül habilitált doktori oklevelek átadására került sor.

Balog Zoltán, Magyarország emberi erőforrások minisztere a Magyar Pedagógus Szolgálati Emlékérem kitüntetést adományozta:

• Tóth Lászlónak, a Bölcsészettudományi Kar egyetemi docensének.

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa szerteágazó tudományos tevékenységéért, oktatói munkájáért, a nyelvi humor pragmalingvisztikai elemzésében, a lefordíthatatlan nyelvi elemek fordításelméleti tanulmányozásában elért eredményeiért, 2014. szeptember első napjától a Professzor Emeritus címet és az Egyetem címerével ellátott arany kitűzőt adományozta:

• Lendvai Endre professzornak, a Bölcsészettudományi Kar egyetemi tanárának.

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusa a felsőoktatás területén végzett elévülhetetlen érdemeiért, iskolateremtő munkájáért, műemlékvédelmi missziójáért, 2014. szeptember első napjától a Professzor Emeritus címet és az Egyetem címerével ellátott arany kitűzőt adományozta:

• Visy Zsolt professzornak, a Bölcsészettudományi Kar egyetemi tanárának.

A Pécsi Tudományegyetem Szenátusának döntése értelmében címzetes egyetemi tanári címet, valamint az egyetem címerével ellátott ezüst kitűzőt vehet át:

• Gerhard Dieter Seewann, a Bölcsészettudományi Kar Történettudományi Intézet tudományos tanácsadója;
  • Martsa Sándor, a Bölcsészettudományi Kar Anglisztika Intézet egyetemi docense.

Habilitált doktori oklevelet vehet át

a nyelvtudományok területén:

• Peter Canisius, a Bölcsészettudományi Kar egyetemi docense,
  • Győri Gábor, a Bölcsészettudományi Kar egyetemi docense,
  • Reder Anna, a Bölcsészettudományi Kar adjunktusa;

A filozófiai tudományok területén:

• Zuh Deodáth, a Bölcsészettudományi Kar tudományos segédmunkatársa;

A Pécsi Tudományegyetem a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából doktori oklevélátadó ünnepséget rendezett, ahol 57 új Ph.D és 6 új DLA doktor vehette át diplomáját. Az Egyetemi Doktori Bizottsága elnökének megbízásából a hogy a Pécsi Tudományegyetem Szenátusa sikeres védésük alapján Ph.D fokozatot ítélt oda az alábbi hallgatóknak. Erről szóló oklevelet vehetett át:

a nyelvtudományok területén:

• Doboviczki Attila, a PTE Bölcsészettudományi Kar tanársegédje;

a politikai tudományok területén:

• Brettner Zsuzsanna, a Bölcsészettudományi Kar tanársegédje;

a pszichológiai tudományok területén:

• Czibor Andrea, a Bölcsészettudományi Kar tanársegédje;
  • Szijjártó Linda, a Bölcsészettudományi Kar tanársegédje;

a történettudományok területén:

• Pálffy Margit, a Bölcsészettudományi Kar tanársegédje;
  • Slachta Krisztina, a Bölcsészettudományi Kar tanársegédje.

A PTE Tudományos Tanácsának javaslatára a 2013-14. Év Kiemelkedő Publikációja Díjban részesült:

• Bálint Ágnes, a Neveléstudományi Intézet adjunktusa „Pszichobiográfia és irodalom” című monográfiájáért;
  • Lengvári István, az Egyetemi Levéltár főlevéltárosa és Polyák Petra az Egyetemi Levéltár levéltárosa „A pécsi bölcsészkar bölcsője” forráskiadás, interjúkötetükért.

A kitüntetésekhez gratulálunk, és további sikeres munkát kívánunk!